Интер спря победната серия на Наполи

Инсиние и останалите нападатели на Наполи този път не успяха да се разпишат Снимка: Getty Images
Инсиние и останалите нападатели на Наполи този път не успяха да се разпишат

Интер спря безупречния рейд на Наполи в Серия А в дербито от деветия кръг на италианското първенство.

Двата тима завършиха 0:0 на "Сан Паоло" в Неапол и запазиха разликата помежду си на първите две места в класирането.

Наполи записа първо равенство за сезона след 8 поредни победи до момента и остава начело с 25 т., Интер е втори с 23, а третият Ювентус е с 19 и утре може да намали изоставането си, ако вземе мача си срещу Удинезе.

В дербито тази вечер не липсваха положения, но голове така и не паднаха. В 19-ата минута Ханданович спаси на два пъти вратата на Интер при удари на Мертенс и Кайехон, малко по-късно отрази и изстрел с глава на Инсиние.

Преди края на полувремето и Пепе Рейна показа майсторство на другата врата и спря шут на Икарди, а после и такъв на Борха Валеро.

Равностойната игра продължи и през втората част, а към края Ханданович отрази далечен удар на Желински и запази нулевото равенство.