ПСЖ се утеши с пет гола в Лига 1

Кавани и останалите нападатели на парижани продължават да громят във вътрешното първенство

След загубата с 1:3 от Реал Мадрид в Шампионската лига, Пари Сен Жермен се утеши във вътрешното първенство с победа с 5:2 над гостуващия Страсбург.

Два гола за успеха вкара Единсон Кавани, а по един добавиха Неймар, Ди Мария и Юлиан Дракслер. Гостите откриха чрез Жеан Алоу в 6-ата минута, но Дракслер изравни само 4 минути по-късно, а до края на полувремето с головете на Неймар и Ди Мария ПСЖ дръпна с 3:1.

Стефан Баокен върна един гол за Страсбург през втората част, преди да дойде часът и на Кавани с две попадения за 6 минути. С първото от тях той изпревари Златан Ибрахимович и стана голмайстор номер 1 в историята на клуба.

Пари Сен Жермен убедително води в класирането с 12 т. пред втория Монако.