Унай Емери започна с трофей начело на ПСЖ

Пари Сен Жермен триумфира със Суперкупата на Франция след след победа с 4:1 над Олимпик Лион.

Така новият треньор Унай Емери спечели първия си трофей като старши треньор на Пари Сен Жермен. В снощния мач шампионите откриха още в 9-ата минута, когато Хавиер Пасторе засече центриране на Левин Курзава за 1:0.

10 минути по-късно Лукас удвои преднината на ПСЖ, като добута топката във вратата след като Пасторе я прати успоредно на голлинията. В 34-ата минута Анхел ди Мария подаде на Хатем бен Арфа около точката на дузпата и новото попълнение засече за 3:0.

За 4:0 се разписа Левин Курзава, а крайния резултат оформи Толисо малко преди края.