Байерн писа шестица на Падерборн и е на полуфинал

Левандовски и останалите в бели екипи не простиха на съперника и вече са на крачка от финала в турнира Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен разнищи с 6:0 третодивизионния Падерборн като гост и се класира за полуфиналите за Купата на Германия.

Баварците не подцениха мача и излязоха с титулярите, за да постигнат изразителния успех, и още през първото полувреме дръпнаха с голове на Кингсли Коман (19-а минута), Роберт Левандовски (25-а) и Йошуа Кимих (42-а).

През втората част Корентен Толисо се разписа за 4:0, след което и домакините направиха пропуски. Към края Ариен Робен вкара два бързи гола, за да оформи разгрома.

Лошата новина за Байерн е единствено контузията на Томас Мюлер, който беше заменен от Толисо в 32-ата минута.

Останалите полуфиналисти за Купата на Германия ще бъдат определени в още три двубоя днес и утре.