Днес на Мондиала: Всички резултати и голмайстори

Бразилия постигна първа победа на Мондиала и макар и с много трудности, успя да пробие бетона на Коста Рика Снимка: Getty Images

Бразилия постигна първа победа на Световното първенство и проби Коста Рика с два късни гола за крайното 2:0.

"Кариоките" изиграха слабо първо полувреме, но след почивката се събудиха и натискът им даде резултат в добавеното време, когато Филипе Коутиньо откри, а после Неймар добави важно попадение за 2:0, благодарение на което Бразилия е на първо място в групата по голова разлика.

Също с 4 т., но на второ място, излезе Швейцария, която направи пълен обрат срещу Сърбия в късния мач днес и спечели с 2:1. Швейцарците изоставаха в резултата на почивката, но направиха силно второ полувреме, в което надиграха съперника и заслужено стигнаха до успеха с голове на звездите си Джака и Шакири.

В днешния мач от група D Нигерия сломи Исландия с 2:0 и направи ситуацията в групата още по-интересна. И в тази среща решаващо беше второто полувреме, когато африканците нанесоха удара си с два гола на най-добрия на терена Ахмед Муса. Така двата тима, заедно с Аржентина, ще решат в последния кръг кой ще излезе от група D заедно с Хърватия.

Ето и всички резултати от днес:

15:00 ч. Бразилия - Коста Рика 2:0

90'+1 1:0, Филипе Коутиньо

90'+7 2:0, Неймар

18:00 ч. Нигерия - Исландия 2:0

49' 1:0, Ахмед Муса

75' 2:0, Ахмед Муса

21:00 ч. Сърбия - Швейцария 1:2

5' 1:0, Александър Митрович

52' 1:1, Гранит Джака

90' 1:2, Джердан Шакири