Анчелоти и Наполи показаха на Гатузо и Милан как се прави

Страхотен мач за Наполи Снимка: Getty Images
Страхотен мач за Наполи

Наполи постигна изключителен обрат от 0:2 до 3:2 на своя „Сан Паоло“ срещу Милан в големия сблъсък на втория кръг от Серия А.

Неаполитанците губеха с два гола до 52-рата минута, но благодарение на попадения от Пьотр Жиелински и Дрис Мертенс осъществиха пълен обрат.

Преди началото на мача Карло Анчелоти посрещна радушно бившия си футболист Дженаро Гатузо в новия си дом, като двамата дори се разцелуваха на пистата.

Начало на головата престрелка даде Джакомо Бонавентура в 15-ата минута, когато с акробатично изпълнение с предна ножица прониза Давид Оспина.

До края на първото полувреме нови голове не паднаха, но четири минути след началото на второто Милан вече водеше с 2:0, благодарение на прецизен удар по диагонала на Давиде Калабрия.

Тогава обаче дойде времето на Наполи. Пьотр Жиелински отбеляза два бързи красиви гола в 53-тата и 67-ата минута и резултатът вече беше равен.

Последва кратко затишие до 80-ата минута, когато резервата Дрис Мертенс засече центриране на Алан и от малък ъгъл наказа пропусналия да пресече паса Донарума.

Три минути преди края на редовното време Гонсало Игуаин предизвика смях по трибуните на „Сан Паоло“, след като от 10-ина метра не успя да изравни, пращайки топката високо над вратата.

В самия край Донарума спаси Милан от дори по-тежка загуба, след като отрази удар отблизо на Инисинье.

Това е втора поредна победа и втори пореден обрат за Наполи след победата с 2:1 над Лацио на старта. За Милан пък това бе първи мач за сезона, тъй като гостуването на Дженоа бе отменено заради пропадането на моста в града.