Отново Салах и обрат за Ливърпул!

Салах вече има 17 гола от началото на сезона във Висшата лига Снимка: Getty Images
Салах вече има 17 гола от началото на сезона във Висшата лига

Мохамед Салах собственоръчно изкова победата за Ливърпул с 2:1 над Лестър на „Анфийлд“. „Червените“ изоставаха с 0:1 на почивката, но благодарение на поредни два гола на египтянина спечелиха трите точки.

Джейми Варди даде ранен аванс на гостите и още в третата минута реализира за 1:0, след като Лестър се възползва от грешка при изнасянето на топката от страна на домакините.

След гола Ливърпул заигра по-добре и създаде няколко положения за гол, но до попадение така и не се стигна.

До началото на второто полувреме. Седем минути след подновяването играта Салах изравни, а в 76-ата вкара втория си гол в мача и осъществи пълен обрат.

Това бяха голове номер 16 и 17 за египетския халф на „червените“ от началото на сезона във Висшата лига.

След победата Ливърпул остава на четвъртото място с 41 точки, а Лестър 27 точки на осмата позиция.