Нова победа за Ливърпул, Коутиньо контузен

Дивок Ориги се радва след гола във вратата на Съндърланд Снимка: Getty Images
Дивок Ориги се радва след гола във вратата на Съндърланд

Ливърпул продължава да се представя успешно във Висшата лига и днес постигна труден, но сладък успех с 2:0 над гостуващия Съндърланд.

Гостите се защитаваха успешно чак до 75-ата минута, когато Дивок Ориги отправи премерен удар след пробив по левия фланг и най-сетне превзе вратата на Лорис Кариус. Ориги беше влязъл като резерва след контузия на Филипе Коутиньо в 34-ата минута.

Втория гол отбеляза Джеймс Милнър от дузпа за нарушение срещу Мане в 91-ата минута.

С успеха Ливърпул излезе на първо място в класирането с 30 точки, колкото има и втория Манчестър Сити. Трети е Челси с 28, който се изправя срещу Тотнъм от 19.30 и при победа отново ще излезе еднолично на върха с точка аванс.