Непримирим Ливърпул с шампионски обрат в последните минути

Ливърпул още веднъж показа шампионски манталитет и измъкна мача Снимка: Getty Images
Ливърпул още веднъж показа шампионски манталитет и измъкна мача

Ливърпул измъкна изключително ценна победа с 2:1 като гост на Астън Вила в много труден мач от 11-ия кръг на Висшата лига.

"Мърсисайдци" до последно губеха с 0:1 и играта им не се получаваше, но Анди Робъртсън и Садио Мане вкараха късни голове, с които отборът продължава по шампионски график.

Вила създаде положение още в 30-ата секунда, а в 21-ата минута Трезеге откри резултата след центриране от фаул отляво. ВАР разгледа попадението заради съмнения за засада и отсъди, че такава не е имало, а положението беше тънко.

Малко по-късно Роберто Фирмино изравни, но страничният съдия вдигна засада. ВАР разгледа и това положение и потвърди решението на рефера, макар че повторенията оставиха много съмнения.

След почивката мощният натиск на Ливърпул не даваше резултат чак до 87-ата минута, когато изравнителен гол най-сетне падна. Анди Робъртсън засече с глава центриране на Садио Мане на далечната греда.

Драмата стана пълна в 94-ата минута, когато Садио Мане засече центриране от корнер и донесе победата на своя тим.

По същото време шампионът Манчестър Сити също много трудно стигна до успех с 2:1 над Саутхемптън на "Етихад".

Гостите дълго водеха с гол на Уорд-Праус още в 13-ата минута.

Едва 20 минути преди края Сити стигна до точен удар във вратата на "светците" и с него Серхио Агуеро изравни.

Асистенцията беше на Кайл Уокър, който се превърна в герой с победен гол в 86-ата минута, когато наказа лошо излизане на вратаря.

Арсенал не успя да стигне до победа и взе само 1:1 от гостуващия Уулвърхемптън.

Пиер-Емерик Обамеянг откри в 20-ата минута, а в 76-ата Раул Хименес изравни. Накрая Арсенал можеше и да загуби, но Диого Жота не успя да нанесе удар очи в очи с Бернд Лено.

В класирането Ливърпул остава начело без загуба и с 31 т., следва Манчестър Сити с 25.