Бърнли препъна Челси на крепостта "Търф Моор"

Бърнли препъна Челси на крепостта "Търф Моор" Снимка: Getty Images

Бърнли измъкна равенство 1:1 срещу лидера Челси на „Търф Моор”, след като изоставаше в резултата.

Челси поведе още в седмата минута след бърза атака и премерен завършващ удар на Педро.

Само 17 по-късно обаче Роби Брейди изравни с прекрасно изпълнение от пряк свободен удар, ознаменувайки по прекрасен начин дебюта си за Бърнли, след като дойде на „Търф Моор” от Норич тази зима.

Последваха не особено интересни следващи 70 минути, включително четирите добавени. Бърнли се върна към обичайния си стил на игра и успешно затвори звездите на гостите, спасявайки точката.

Равенството оставя „сините” начело в класирането с актив 60 точки, на 10 пред Тотнъм и Арсенал, които имат по 50 и на 11 пред Ливърпул и Сити, които са с 49. Бърнли пък вече има 30 и се изкачи позиция нагоре до 12-ото място.