Героят Мина удари отново и класира Колумбия

Йери Мина отбеляза втория си гол на Мондиал 2018 и класира Колумбия на 1/8-финалите Снимка: Getty Images

С гол на Йери Мина в 74-тата минута Колумбия победи Сенегал с 1:0 в директния сблъсък за място на 1/8-финалите и не само си осигури излизане от групата, но ще го направи и като лидер.

В другия мач от групата Полша записа първи точки на Мондиал 2018 и победи също с 1:0 Япония, а „самураите“ се превърнаха в щастлив губещ и въпреки поражението се класират за сметка на Сенегал заради по-малкото си получени картони.

Сенегал и Япония завършиха с абсолютно еднакви показатели – по четири точки, г.р. 4:4, като направиха равенство 2:2 в прекия си двубой, но японците получиха два жълти картона по-малко и заради правилото за феърплей се класират като втори отбор в групата. Тя бе спечелена от Колумбия, който събра шест точки, а Полша остана последен с три.

Още в 18-ата минута реферът Милорад Мажич отсъди дузпа в полза на Сенегал за нарушение на Давинсон Санчес срещу Садио Мане, но след консултация с видео повторението видя, че бранителят играе с топката и отмени решението си.

След половин час игра звездата на колумбийците Хамес Родригес излезе принудително заради травма, а на терена се появи Луис Муриел.

Единственият гол в срещата падна в 74-тата минута, след като Йери Мина засече с глава центриране от корнер на Хуан Кинтеро и с втория си гол на Мондиал 2018 класира страната си на 1/8-финалите.

В другия мач Япония се задоволи с минимална загуба с 0:1 от Полша, а в края и двата отбора бяха доволни от изхода на двубоя, разхождаха се по терена, подаваха си топката на по два-три метра и бавиха играта, заради което бяха изпратени с освирквания от трибуните.

Герой за „самураите“ стана вратарят Ейджи Кавашима, който след само половин час игра извади удар на Беднарек от гол линията, но още 30 минути по-късно именно Ян Беднарек се измъкна от отбраната при едно центриране от свободен удар и донесе минималната победа за Полша.

Минути след гола Роберт Левандовски имаше възможност да убие интригата, с което и да изхвърли Япония от турнира, но от около седем метра не успя да уцели очертанията на вратата и остана без гол на Мондиал 2018.