Барса отново порязана от съдиите, но успя да обърне Атлетик

Неймар ликува с Иниеста, след като вкара дузпата за 2:1 Снимка: Getty Images
Неймар ликува с Иниеста, след като вкара дузпата за 2:1

Барселона удари Атлетик Билбао с 3:1 като домакин и с общ резултат 4:3 се класира напред за Купата на краля.

В мача реванш от 1/8-финалния сблъсък Барса влезе с гол пасив от драматичната минала среща, която завърши с победа 2:1 за Атлетик. Днешният мач също предложи вълнуващ развой, в който каталунците бяха по-добрият отбор на терена през почти всичките 90 минути и излязоха краен победител.

И този път реферите ощетиха Барселона, след като в първия мач не беше дадена чиста дузпа срещу Неймар. Днес при 0:0 в 26-ата минута гол на Суарес беше отменен за несъществуваща засада. Това обаче не разстрои играта на домакините и в 36-ата минута Суарес все пак откри резултата с красив удар от въздуха в наказателното поле - 1:0.

Барселона продължи да атакува, за да реши мача с още голове, докато гостите не създадоха нищо опасно през първата част. Второто полувреме започна с дузпа за Барса за нарушение срещу Неймар от страна на Енеко Боведа. Самият Неймар изпълни точно дузпата за 2:0 и изглеждаше, че за домакините мачът ще стане лесен.

Атлетик обаче се събуди, излезе в предни позиции и записа няколко много силни минути. В 51-ата минута гостите създадоха първото си положение и върнаха едно попадение. Саборит надскочи Серхи Роберто след центриране отдясно и направи 1:2 - резултат, при който мачът отиваше в продължения.

Не отне много време на Барселона да овладее отново инициативата. До края Неймар и Суарес изпуснаха страхотни положения, а решителния гол вкара Меси в 77-ата минута. От пряк свободен удар той завъртя топката във вратарския ъгъл, тя се удари в гредата и влезе във вратата за 3:1.

Така Барса се класира за 1/4-финалите и продължава защитата на трофея си от миналата година.