Триото МСН донесе нов успех за Барселона

Меси, Неймар и Суарес натрупаха общо над 100 гола през този сезон и продължават да държат Барса в борбата за титлата Снимка: Getty Images

Барселона взе привидно най-трудния си мач в Ла Лига до края на сезона и категорично надигра Виляреал с 4:1 на "Камп Ноу".

Звездното трио на каталунците в атака не прости на съперника и с два гола на Меси и по един на Суарес и Неймар донесе трите точки на тима си.

След няколко начални пропуска Барса откри в 21-ата минута чрез Неймар, който се възползва от подаване на Меси и от точката на дузпата отбеляза за 1:0. Десетина минути по-късно гостите изравниха - Седрик Бакамбу беше изведен от Солдадо зад защитата и стреля покрай вратаря за 1:1.

В самия край на първото полувреме Меси направи един от типичните си самостоятелни пробиви и от границата на наказателното поле сам завърши атаката - 2:1 за Барселона.

През втората част се разписа и Луис Суарес след подаване на Неймар, а в 82-ата минута Меси вкара втория си гол от дузпа за крайното 4:1. Бълхата вече има 51 гола във всички турнири от началото на сезона.

Победата изведе каталунците на първо място в класирането с 3 точки пред Реал Мадрид, но "Белия балет" има два мача по-малко и тази вечер излиза срещу Гранада.