"Мала Маракана" отново в пламъци на сръбското дерби

Само 27 000 гледаха на живо белградското дерби във вторник.

Партизан се върна в борбата за титлата в Сърбия след сладка победа с 3:1 над Цървена звезда на "Мала Маракана" в напеченото белградско дерби от 31-ия кръг на шампионата.

Така двата непримирими съперника се изравниха по точки, след като активът им бе разделен наполовина след края на редовния сезон - по 40.

Въпреки делничния ден на провеждането на дербито и традиционните мерки за сигурност, инциденти не липсваха.

Четирима полицаи пострадаха след сблъсъци с гостуващата агитка на "гробарите" край стадиона, а на "Маракана" феновете на Партизан предизвикаха пожар на трибуните, който обхвана няколко реда в края на първото полувреме.

Но на терена бе по-интересно и "черно-белите" вече мечтаят за 11-та титла на любимците си през новото хилядолетие, която да затвърди доминацията над "звездашите" през ХХI в.

Бразилският нападател Леонардо възпламени южната трибуна с гол от фаул в 21-та минута от двайсетина метра.

Партизан пропусна да увеличи аванса си и бе наказан веднага след почивката, когато ганаецът Ричмънд Боакие се разписа за 1:1.

Факлите на юг обаче отново запламтяха в средата на втората част, когато Леандре Тавамба бе най-съобразителен при една ситуация и се разписа отблизо за 1:2, а Леонардо увенча страхотния си мач с второ попадение, оформяйки крайния резултат.

До края на първенството в западната ни съседка има още 6 кръга, в които преследването между "гробари" и "звездаши" ще продължи.

Вижте в галерията снимки от 154-то дерби на Белград.