Манчестър Сити се върна на победния път срещу новак

Агуеро и Де Бройне отбелязаха головете за Манчестър Сити.

С голове на Серхио Агуеро и Кевин де Бройне Манчестър Сити преодоля новака Шефийлд Юнайтед с 2:0 у дома в последни си мач за 2019-а. Така тимът на Пеп Гуардиола се върна на победния път след поражението от Уулвърхемптън преди два дни.

Сити пропусна доста положения през първата част, а през втората продължи да натиска съперника.

В 52-рата минута Серхио Агуеро се озова на добра позиция и с мощен шут под гредата откри резултата. Гостите претендираха, че преди паса на Де Бройне към Агуеро топката се е ударила в рефера Крис Кавана и това им е попречило, но голът беше зачетен.

Всичко приключи в 82-рата минута, когато Де Бройне завърши по безкомпромисен начин бърза контра и осигури трите точки на домакините. Подаването за гола дойде от Рияд Марез.

След Нова година наситената програма на Сити продължава. На 1-вия е двубоят с Евертън за първенство, а на 4-ти - с Порт Вейл за ФА къп. На 7-и пък предстои дерби с Манчестър Юнайтед за Купата на Лигата.