Байерн загуби точки срещу Шалке

Налдо се радва след гола си от фаул, който донесе точката на Шалке Снимка: Getty Images
Налдо се радва след гола си от фаул, който донесе точката на Шалке

Байерн завърши 1:1 с Шалке на "Алианц Арена" и не успя да дръпне в челото на класирането преди мача между преследвачите си Борусия Дортмунд и РБ Лайпциг.

Домакините поведоха още в 9-ата минута чрез Левандовски, който получи от Артуро Видал и копна топката над вратаря Ферман за 1:0. Само 4 минути по-късно обаче Налдо стреля ниско от пряк свободен удар, топката се отби в стената и излъга Нойер - 1:1.

До края на полувремето и двата отбора пропусната редица изгодни положения. В 40-ата минута Бургщалер шутира силно в гредата, след две минути гредата уцели и Левандовски от домакините.

Втората част не предложи толкова интересни моменти и въпреки по-активната игра на Байерн, шампионите не стигнаха до нов гол. Баварците имат 46 точки на първото място в класирането, а вторият РБ Лайпциг е с 42 преди края на своя мач от кръга срещу Борусия Д.