Съдийско подпиране и рекорд на Кавани не спасиха ПСЖ

Единсон Кавани вече е водещ реализатор в историята на ПСЖ и в Лига 1 Снимка: Getty Images
Единсон Кавани вече е водещ реализатор в историята на ПСЖ и в Лига 1

Пари Сен Жермен загуби първи точки у дома от началото на сезона в Лига 1. След 17 поредни победи тимът на Унай Емери бе спрян от правещия феноменален край на кампанията Гингам.

Двубоят завърши наравно 2:2, но ПСЖ се нуждаеше от несъществуваща дузпа и два късни гола на Единсон Кавани, за да се спаси от срамното поражение на своя „Парк де Пренс“.

Първото полувреме принадлежеше изцяло на гостите от Гингам, които обаче поведоха едва в добавеното време. Людовик Бла заби феноменален гол, след като намери една изчистена топка след центриране от корнер и от ждроп я прати в горния десен ъгъл на Йонсон.

През втората част ПСЖ изравни играта, но "червено-черните" отново продължиха да са опасни. Така, при една контра в 68-ата, домакините бяха хванати неподготвени и капитанът Джими Бриан вкара за 2:0.

Едва тогава футболистите на Унай Емери се сетиха да започнат да играят. Но, подпомогнати от съдията и два гола на Единсон Кавани, стигнаха до точката и избегнаха загубата.

В 75-ата съдията Себастиен Морейра отсъди смешна дузпа за нарушение на Бриан срещу Джовани ло Селсо, но нарушението беше извън наказателното поле. Все пак, реферът не промени решението си, а Кавани не пропусна от бялата точка.

Така уругваецът се превърна в топ реализатора на ПСЖ в историята на Лига 1 със 114 попадения, изпреварвайки Златан Ибрахимович, който има 113.

Още осем минути по-късно Кавани донесе и точката за парижани, засичайки с глава центриране на резервата Тома Мюние.

След победата ПСЖ събра 91 точки на върха, а Гингам продължава с великолепното си представяне и вече шести пореден кръг е без загуба и се намира на 11-ото място с 46 пункта.