Ди Матео: Играхме почти перфектно

Ди Матео не спести похвалите си за играта на Челси срещу Барселона Снимка: Getty Images
Ди Матео не спести похвалите си за играта на Челси срещу Барселона

Временният мениджър на Челси Роберто ди Матео нападна критиците на отбора, които твърдят, че „тимът е твърде стар", а снощната победа с 1:0 над Барселона в първия полуфинал в Шампионската лига му даде идеален повод за това.

„В миналото, твърде често чувахме, че играчите на Челси са вече твърде възрастни, че не могат да изиграят два големи мача един след, че не могат да поддържат такова ниво на игра - обясни Ди Матео.

„Срещу Барселона на терена имаше футболисти, наричани „старата гвардия", които наистина не могат да издържат два силни мача в рамките на броени дни. Или поне така се смяташе досега. Техният отговор го видяхте на терена."

Тезата на Ди Матео е, че звездите на Челси имат сили да изкарат два много трудни мача в рамките на половин седмица - снощи лондонският тим спечели срещу Барселона у дома, а три дни по-рано победи с 5:1 Тотнъм в полуфинал за Купата на ФА.

„За мен това е отбор - продължи Ди Матео. - Вие ги наричате „стара гвардия". Но ние разполагаме с отбор, който има дух и се бори. По-младите и по-възрастните футболисти в нашия отбор играят заедно, борят се заедно и преследват една и съща цел."

Победният гол за Челси беше вкаран от звездата на „старата гвардия" Дидие Дрогба - в последните минути преди почивката, но Ди Матео смята, че този крехък аванс не превръща тимът във фаворит за реванша във вторник в Барселона.

„Шансовете на двата отбора са равни - 50 на 50, поне според мен - допълни Ди Матео. - А и всички сме наясно какво можем да очакваме за гостуването си на „Камп Ноу". Ще бъде много, ама много труден мач и ние трябва да продължим да вярваме, че и там ще можем да отбележим гол. Но ще бъде много тежък мач."

Ди Матео определи играта на Челси като „почти перфектна", въпреки че домакините се бранеха през по-голямата част от мача и Барселона повече владееше топката, като нападателите на Хосеп Гуардиола пропуснаха повече шансове от тези на домакините.

„Когато играеш срещу Барселона трябва да си много добър в защита, играта ти да е по-защитна, да оставиш топката на каталунците, да ограничиш заплахите им към вратата и да си безпогрешен, когато получиш шанс да нанесеш удар - допълни Ди Матео. - Смятам, че срещу Барселона се изправихме пред едно от най-големите предизвикателства за Челси в последните години. Естествено, с оглед на това с какви футболисти разполага Барселона, те са много труден съперник. Но смятам, че спечелихме напълно заслужено, когато вкараш, а съперникът ти не успее, печелиш заслужено.

„Барселона игра повече време с топката, нападателите им отправиха повече удари от нас, но това не е новина, обикновено се случва така. Сега сме на средата на изпитанието, все още нищо не е решено."

Ди Матео беше подкрепен и от капитана на Челси Джон Тери: „Това ще остане в историята като един от най-добрите мачове на Челси. Трябваше да сме търпеливи, въпреки че в първите 10 или 15 минути изобщо не пипнахме топката. След това обаче нещата тръгнаха, представихме се страхотно. Дидие Дрогба беше невероятен и постигнахме целта си."