Реал не успя да пребори Билбао и загуби първи точки в Испания

Иско донесе точката на Реал, но "Белия балет" не успя да стигне до пълен обрат Снимка: Getty Images
Иско донесе точката на Реал, но "Белия балет" не успя да стигне до пълен обрат

Атлетик Билбао завърши 1:1 с Реал Мадрид на свой терен и стана първият тим, който успява да спре "кралете" през този сезон в Ла Лига.

В здрав и напечен мач в Билбао и двата отбора можеха да спечелят, но изпуснаха своите ситуации, а двамата вратари Унай Симон и Тибо Куртоа се представиха стабилно и равенството изглежда справедливо.

Домакините поведоха в 32-ата минута със странен гол, при който трима футболисти спореха за топката след остро центриране отдясно и в крайна сметка Икер Мунаин насочи отблизо във вратата, като останаха съмнения и за засада. Все пак голът беше признат.

През втората част Реал поемаше повече рискове и в 63-ата минута изравни. Бейл проби и вдигна топката към Иско, който с глава направи 1:1.

След три победи в първите три кръга, Реал за пръв път загуби точки и вече е на второ място в класирането с 10 т., докато Барселона остава на върха с 12.