Мондиал 2018 - първенството на късните голове

Цели 6 попадения паднаха след 88-ата минута! Снимка: Getty Images
Цели 6 попадения паднаха след 88-ата минута!

Англия се спаси от провал и победи Тунис с 2:1, благодарение на гол в добавеното време на Хари Кейн.

„Трите лъва“ бяха на път да се присъединят към Аржентина, Бразилия и Германия, които не започнаха Мондиал 2018 по най-убедителния начин.

Тимът на Гарет Саутгейт обаче, по подобие на Франция, успя да се измъкне с късно попадение, а головете в последните минути се превърнаха в често срещано явление по терените на Русия.

Голът на Кейн беше шестият, паднал след 88-ата минута на 21-вото Световно първенство и четвъртият, отбелязан в добавеното време.

Хосе Хименес донесе минималния успех на Уругвай с 1:0 над Египет с гол в 89-ата минута, докато автогол в продълженията на Азис Бухадус попари Мароко и подари победата с 1:0 на Иран.

В пет от досега изиграните 14 мача (36%) паднаха голове след 80-ата минута. Кристиано Роналдо оформи хеттрика си с фамозно изпълнение на пряк свободен удар в 87-ата минута при головата фиеста 3:3 срещу Испания и спаси своята Португалия от загуба на старта.

Вече споменатото спасение на Франция срещу Австралия дойде в 81-вата минута. Първоначално, голът бе зачетен на сметката на Пол Погба, но след това от ФИФА му го отнеха и официално го признаха като автогол на Азис Бехич.

Водопад от голове в края, и то по време на Световно първенство - какво повече му трябва на един футболен фен?