Байерн започна полусезона с важна победа

Двата гола на Горецка материализираха превъзходството на Байерн през първото полувреме Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен стартира успешно втория полусезон в Бундеслигата с трудна и важна победа с 3:1 в гостуването на Хофенхайм.

Това е шеста поредна победа на шампионите в първенството и тя дойде след силно първо полувреме, в което Леон Горецка се разписа на два пъти.

В 34-ата минута той направи добавка след спасен изстрел с глава на Томас Мюлер.

В самия край на полувремето при контраатака Алаба центрира към Горецка, който покачи на 2:0.

След почивката домакините се върнаха в мача с попадение на Шулц и бяха близо до изравняването, но Мануел Нойер отрази удар с глава, отправен от няколко метра.

В 87-ата минута отлична триходова комбинация позволи на Мюлер с едно докосване да изпрати към Роберт Левандовски, който от близка дистанция реши мача - 3:1.

Така Байерн се доближава само на 3 т. от лидера в класирането Борусия Дортмунд. Утре жълто-черните играят своя мач от кръга - очертаващо се тежко гостуване на РБ Лайпциг.