4 гола, червен картон и много претенции в лудо дерби между Тотнъм и Ливърпул

4 гола, червен картон и много претенции в лудо дерби между Тотнъм и Ливърпул Снимка: Getty Images

Тотнъм и Ливърпул завършиха наравно 2:2 след вихрено дерби в Северен Лондон, което остави зрителите без дъх.

Освен четирите гола, видяхме и директен червен картон, с който бе изгонен директно Андрю Робъртсън в 77-ата минута за изключително грубо изритване в краката на Емерсон.

От Ливърпул имаха сериозни претенции към съдията, който можеше да изгони и Хари Кейн още в 20-ата минута също за грубо влизане, но в краката на Робъртсън.

Именно Кейн откри резултата в 13-ата минута. Ливърпул стартира по-силно, но при една от контраатаките английският нападател сложи край на над двумесечната си голова суша и с хубав удар по диагонала даде аванс на домакините.

"Шпорите" имаха още няколко прекрасни положения за гол през първата част, като Сон и Деле Али на няколко пъти излизаха сами срещу Алисон, но или стреляха встрани, или бяха побеждавани от бразилеца в директния сблъсък.

В 35-ата минута "червените" все пак Ливърпул изравни, благодарение на поредния гол на Диого Жота, който се разписа с глава след центриране на Робъртсън. Шотландецът бе кандидат за играч на мача, докато не дойде ситуацията за червения му картон.

Пред вратата на Лорис също бяха създадени няколко добри положения, но и френският страж отговори подобаващо на класата на Алисон и спаси почти всичко, което бе изстреляно към него.

Втората част започна с нови пропуски на "шпорите". Кейн на два пъти пропусна да вкара втори гол: веднъж излязъл очи в очи с Алисон и още веднъж с нескопосано изпълнение с глава, след което от два метра прати топката над напречната греда.

Така дойде моментът на Ливърпул. В 69-ата минута "червените" се възползваха от едно разбъркване в наказателното поле на Тотнъм и Робъртсън с глава даде аванс на гостите.

Преднината на Ливърпул обаче не се задържа дълго. Пет минути по-късно Алисон най-накрая допусна грешка и не успя да изчисти едно дълго подаване към Сон, топката мина зад него и кореецът завърши на гола мрежа - 2:2.

Секунди по-късно дойде и положението за червения картон на Робо. Шотландецът опита да изчисти една топка, но намери крака на Емерсон и го изрита с огромна сила. Съдията първо му показа жълт картон, но след преглеждане на ситуацията с ВАР извади директен червен картон.

Двата отбора имаха и своите претенции за дузпа - Ливърпул през първото полувреме, Тотнъм през второто, но реферът показа еднакъв критерий и при двете положения.

Въпреки че играха 15-ина минути с човек повече, "шпорите" не успяха да стигнат до победата и Ливърпул успя да съхрани поне точката.

След равенството мърсисайдци имат 41 точки и вече са на три зад лидера Манчестър Сити. Тотнъм пък е седми с 26.