Реал се разигра, вкара 4 в Барселона

Бензема вече дели шестото място във вечната ранглиста на реализаторите на Реал Снимка: Getty Images
Бензема вече дели шестото място във вечната ранглиста на реализаторите на Реал

Реал Мадрид показа подобрена форма и резултатност при победата си с 4:2 в гостуването на Еспаньол.

В мача от 21-ия кръг на Ла Лига "Белия балет" записа трета поредна победа в първенството, докато двата гола на Карим Бензема го изкачиха на шесто място във вечната ранглиста на голмайсторите на клуба заедно с Уго Санчес - по 207 попадения.

Бензема откри в 4-ата минута с добавка, а в 15-ата Серхио Рамос направи 2:0 с премерен удар с глава в далечния ъгъл.

Баптищао намали за домакините в 25-ата минута, но в 45-ата Бензема успокои Реал с втория си гол в мача.

След почивката се разписа и резервата Гарет Бейл за 4:1, а Еспаньол стигна до втори почетен гол чрез Роберто Росалес.

В класирането Реал е на трета позиция, на 10 т. от лидера Барселона и на 5 от втория Атлетико Мадрид.