Агуеро изведе Сити до поредна победа

Агуеро увеличи головата си сметка с още три попадения, Сити бързо се върна на победния път след загубата от Ливърпул Снимка: Getty Images

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 3:1 на "Етихад" и отново поведе с 12 т. на върха в класирането пред втория Манчестър Юнайтед.

Хеттрик на Серхио Агуеро осигури победата, а с трите си гола аржентинецът вече има общо 22 в 27 мача във всички турнири за сезона.

Агуеро откри в 34-ата минута, когато едва докосна топката след прострелно центриране на Кевин Де Бройне. В 63-ата минута той вкара дузпа за нарушение срещу Рахийм Стърлинг.

Нюкасъл за кратко се върна в мача 4 минути по-късно след контраатака, при която Джейкъб Мърфи остана сам срещу Едерсон и копна топката над него за 1:2.

В 83-ата минута обаче Агуеро реши всичко, възползвайки се от страхотен пробив на Сане отляво.