Ливърпул премина като на парад и през Фулъм

Салах отбеляза първия гол за мърсисайдци.

Ливърпул записа деветата си победа от 12 кръга във Висшата лига след безпроблемно 2:0 на "Анфийлд" срещу Фулъм. Мохамед Салах и Джердан Шакири върнаха мърсисайдци на победни път след равенството с Арсенал миналата седмица и загубата от Цървена звезда в Шампионската лига преди няколко дни.

Отборът на Юрген Клоп не остави съмнения в превъзходството си над тима на Славиша Йоканович и реализира по едно попадение през двете полувремена.

Салах, Фирмино и Шакири притиснаха лондончани от първата минута, но направиха няколко пропуска.

Фулъм стигна до попадение в 41-вата минута, след като Митрович засече с глава центриране отдясно. Голът обаче бе отменен заради спорна засада на сърбина. Докато част от играчите на "котиджърс" оспорваха решението, Алисон поднови играта, подавайки към Робъртсън. Левият бек отправи много добър извеждащ пас към Салах, който използва скоростта и излезе сам срещу вратаря Рико - 1:0.

В 52-рата минута стражън на гостите със сетни усилия изби над вратата страхотен изстрел на Мане. След последвалия корнер се получи по-дълго разиграване, в края на което Робъртсън центрира перфектно към далечната греда, където Шакири засече изключително технично от въздуха - 2:0.

До края на двубоя Ливърпул можеше да направи победата си още по-изразителна, но Салах и Фирмино пропуснаха добри положения и резултатът остана непроменен.