Тотнъм шамароса Сити, дебютант стана герой

Стивън Бергвайн направи мечтан дебют за Тотнъм Снимка: Getty Images
Стивън Бергвайн направи мечтан дебют за Тотнъм

Тотнъм надделя над Манчестър Сити с 2:0 в Лондон в напрегнатото дерби от 25-ия кръг на Висшата лига.

Мачът протече драматично, с превес на Сити през първото полувреме и изпусната дузпа от "гражданите". След почивката Тотнъм получи числено предимство и стигна до победата, а новото попълнение Стивън Бергвайн се отчете с първи гол с екипа на "шпорите".

Сити започна по-активно и осъществи няколко опасни атаки, но в същото време Рахийм Стърлинг направи много грубо нарушение и беше пожален само с жълт картон.

В 27-ата минута Агуеро беше близо до гола, но уцели гредата след лек рикошет в Алдервейрелд.

Десетина минути по-късно Сити получи дузпа, отсъдена с голямо закъснение за фаул на Орие срещу Агуеро. Илкай Гюндоган се зае с изпълнението, но Лорис спаси удара му. При опита за добавка Стърлинг падна, но Майк Дийн не отсъди втора дузпа.

Така домакините се измъкнаха през първата част без да получат гол и през втората мачът се промени.

След час игра Олександър Зинченко получи втори жълт картон за спиране на контраатака и Сити остана с 10 души.

Само след три минути Тотнъм се възползва и поведе. Дебютантът Стивън Бергвайн спря на гърди след един ъглов удар и от воле порази вратата на Едерсон.

В 71-ата минута Хюн-Мин Сон покачи на 2:0, след като беше оставен да стреля на границата на пеналта, а Фернандиньо леко отклони топката.

"Гражданите" опитваха да се върнат в мача до самия край и в 89-ата минута Де Бройне за малко да прехвърли Лорис, но вратарят още веднъж спаси.

Загубата на Сити означава, че отборът остава на цели 22 точки зад лидера в класирането Ливърпул.

Тотнъм се придвижи на пета позиция, на 4 т. зад четвъртия Челси.