Обичайният заподозрян донесе девета поредна победа на Челси

Нападателят ликува след отбелязването на единствения гол Снимка: Getty Images
Нападателят ликува след отбелязването на единствения гол

Челси постигна девета поредна победа във Висшата лига след изстрадано 1:0 над Уест Бромич.

За пореден път през този сезон Диего Коста беше решаващият играч за лондончани и донесе успеха с гол в 76-ата минута. Победата връща "сините" еднолично начело в класирането с 37 точки, 3 повече от втория Арсенал.

Коравият Уест Бромич игра стабилно в днешния мач и свърши много работа в защита, но при гола борбеността на Коста се оказа решаваща. Той се пребори за една спорна топка с Гарет Макоули, успя да му отнеме и със страхотен удар с левия крак по диагонала отбеляза единственото попадение в срещата.

Иначе тимът на Тони Пюлис започна добре мача, като Матю Филипс стреля в 10-ата минута, но извън вратата, а в 26-ата и Рондон беше близо до отриването на резултата. През втората част Куртоа спаси удар на Крис Брънт, преди да дойде моментът на Диего Коста.

Следващият мач на Челси е в междинния кръг в сряда, когато "сините" гостуват на Съндърланд.