Челси няма спиране, Коста донесе 11-а поредна победа

Коста се поздравява с Антонио Конте след като вкара с глава единствения гол в мача Снимка: Getty Images

Челси записа 11-и пореден успех във Висшата лига и спечели с 1:0 гостуването на Кристъл Палас.

Тимът на Антонио Конте отново показа пестеливост и ефективност, записа девета суха мрежа в последните 11 мача и се откъсна с 9 точки на върха в класирането преди останалите водещи отбори да изиграят мачовете си от кръга.

Единственият гол в мача отбеляза Диего Коста в 44-ата минута, когато се възползва от центриране на Аспиликуета и с глава порази далечния ъгъл на вратата на Хенеси.

Преди това играта беше равностойна, а Кристъл Палас имаха по-изгодните положения. В 20-ата минута Пънчън не успя да засече добре топката по земя и от изгодна позиция не уцели вратата. Впоследствие Макартър и отново Пънчън също не сполучиха.

През второто полувреме Челси имаше отлични възможности да реши мача с втори гол. На два пъти Уейн Хенеси спасяваше удари на Канте, веднъж се намеси и при шут на Маркос Алонсо. В 83-ата Алонсо удари и греда от пряк свободен удар.

Челси вече има 43 точки от 17 кръга, а Диего Коста е начело при голмайсторите в лигата с 13 попадения. Кристъл Палас остава на 16-о място с 15 т.