Агуеро профука две дузпи и вкара хеттрик за разгром на Сити

Агуеро започна мача с два пропуска от бялата точка, но до края успя да вкара три пъти Снимка: Getty Images

В първи плейоф за влизане в групте на Шампионската лига Манчестър Сити прегази Стяуа като гост с 5:0. Хеттрик за тима на Пеп Гуардиола отбеляза Серхио Агуеро, който преди головата си серия пропусна и две дузпи.

Първата беше спасена от вратаря Флорин Ница, а във втората аржентинецът стреля силно и неточно над вратата. Междувременно Давид Силва беше открил резултата след отнета топка и асистенция от страна на Рахим Стърлинг. В края на първото полувреме Агуеро също получи от Стърлинг и най-сетне вкара пред погледите на напълно несъстоятелната защита на румънския отбор.

4 минути след началото на второто полувреме Нолито се разписа за 3:0, а до края Агуеро вкара още два пъти след скоростни комбинации на Сити. Така "гражданите" си гарантираха участие в групите на Шампионската лига и ги чака протоколен реванш срещу Стяуа на "Етихад".

В останалите плейофни срещи, изиграни тази вечер, Борусия Мьонхенгладбах победи Йънг Бойс като гост с 3:1 и също се доближи максимално до групите. Копенхаген победи Апоел Никозия с 1:0, а мачовете Динамо Загреб - Залцбург и Аякс - Ростов завършиха наравно 1:1.