Ливърпул унищожи Барселона и обнадежди феновете си

Първо попадение за мърсисайдци в летните контроли записа Садио Мане.

Ливърпул записа гръмка победа с 4:0 над Барселона на "Уемблди" в двубой от турнира "International Champions Cup". Първо попадение за мърсисайдци в летните контроли записа Садио Мане, който бе привлечен от Саутхемптън за 34 млн. паунда.

Мачът бе първи за Юрген Клоп и отбора му след завръщането от САЩ, където бе победен Милан и бяха регистрирани поражения от Челси и Рома.

Немският специалист пусна като титуляри още двама от новите попълнения - Клаван в центъра на защитата и Вайналдум в халфовата линия.

Голът на Мане бе единственият през първото полувреме, а веднага след подновяването на играта след почивката бившият футболист на английския гранд Хавиер Масчерано си отбеляза автогол, а Дивок Ориги покачи на 3:0.

Влезлият като резерва Груич фиксира крайния резултат в добавеното време.

В 15-та минута Лалана открадна една топка, проби отдясно, комбинира с Фирмино и намери Мане, който откри резултата.

Клоп направи няколко промени на почивката, а неговият тим започна блестящо втората част. Две минути след почивката остро подаване на Мане бе отклонено в мрежата от Масчерано.

Секунди по-късно Ориги направи 3:0 след отличен извеждащ пас на Кевин Стюърт. Белгийският нападател в пореден мач демонстрира великолепна форма.

В самия край на срещата Маркович намери Груич, който с великолепен удар с глава прати топката в мрежата за крайното 4:0.

ЛИВЪРПУЛ - БАРСЕЛОНА 4:0

1:0 - Мане (15)

2:0 - Масчерано (47-авт)

3:0 - Ориги (48)

4:0 - Груич (90)

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Ловрен, Клаван, Милнър, Вайналдум, Джан, Лалана, Коутиньо, Фирмино, Мане

Барселона: Тер Стеген, Матийо, Алекс Видал, Камара, Масчерано, Бускетс, Денис Суарес, Арда Туран, Меси, Мунир, Суарес