Тотнъм отпадна от четвъртодивизионен тим. Безпроблемно за Сити, Арсенал и Евертън

Колчестър поднесе голямата изненада в третия кръг на турнира за Купата на Лигата.

Миналият шампионат завърши с финал за Тотнъм в Шампионската лига, но как започва този... След само шест кръга в Премиършип тимът на Маурисио Почетино вече изостава на 10 точки от лидера Ливърпул.

А поредното разочарование дойде в турнира за Купата на Лигата, в който лондончани бяха изхвърлени от четвъртодивизионния Колчестър. Двубоят завърши 0:0 в редовното време, а тимът от Втора лига спечели с 4:3 при дузпите.

Лукас Моура пропусна последната дузпа за лондончани, което позволи на Том Лапси да донесе успеха на домакините. Победният гол бе последван от нахлуване на терена от страна на феновете на Колчестър, които бурно отпразнуваха класирането за осминафиналите.

Манчестър Сити, Арсенал и Евертън нямаха такива проблеми. "Гражданите" спечелиха с 3:0 при гостуването си на Престън, Арсенал отнесе с 5:0 Нотингам на "Емирейтс", а Евертън се справи с Шефийлд Уензди, като стигна до 2:0 като гост.

ПРЕСТЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3
0:1 - Стърлинг (19)
0:2 - Жезус (35)
0:3 - Ледсън (42-авт)

АРСЕНАЛ - НОТИНГАМ 5:0
1:0 - Мартинели (31)
2:0 - Холдинг (72)
3:0 - Уилок (78)