Интер е господарят на Милано! (ВИДЕО)

Пьонтек отново хвърли много усилия, но не успя да помогне на Милан.

С два гола след почивката и куп пропуски през целия мач Интер не остави съмнение в превъзходството си в първото градско дерби за сезона с Милан. "Нерадзурите" спечелиха с 2:0 и отново демонстрираха, че през този сезон ще се конкурират с Ювентус и Наполи за Скудетото.

Марсело Брозович и Ромелу Лукаку отбелязаха попаденията на победата, а на три пъти и гредите помогнаха на вратаря Джанлуиджи Донарума.

През първото полувреме голове на двата тима бяха отменени правилно - на Милан за игра с ръка, а на Интер - заради тънка засада.

В 10-ата минута Лаутаро Мартинес се опита да се възползва от пас назад на Рикардо Родригес, но Джанлуиджи Донарума изби топката от шпагата на нападателя. В следващите минути "нерадзурите" упражниха натиск и в 18-ата стражът на Милан спаси удар на излезлия сам срещу него Ромелу Лукаку.

В 21-вата Донарума изби изстрел на Лаутаро, а при добавката си от няколко метра на празна врата Данило Д'Амброзио прати топката в страничната греда. В 35-ата минута Донарума изби негов удар от задна ножица, след което Лаутаро се разписа, но попадението не беше признато заради засада.

В 40-ата минута Сусо осъществи впечатляващ рейд почти през целия терен, но Квадво Асамоа изби неговия удар. В 44-тата Леао достави добра топка на Пьонтек, чийто изстрел с глава обаче излезе в аут.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за Интер. В 50-ата минута при късо изпълнение на пряк свободен удар Брозович стреля, топката рикошира в противников играч и влезе в мрежата за 1:0. Съдията първоначално отмени гола заради посягане на Лаутаро, който беше в засада, но след намесата на ВАР попадението беше признато.

В 61-вата Донарума изби удар на Лаутаро, а последвалият шут на Лукаку прелетя над вратата. Белгиецът обаче стигна до гол в 78-ата минута, когато с глава засече центриране на Барела. Две по-късно резервата Матео Политано нацели напречната греда.

До края двата отбора си размениха по един удар в гредите, но ново попадение не падна и синята част на Милано ликуваше.