Байерн мина през обрат и продължения, но е напред за Купата

Гнабри обърна резултата в полза на Байерн с двата си гола, после обаче домакините стигнаха до равенство и срещата се реши в продълженията Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен записа труден успех като гост на Херта за Купата на Германия с 3:2 след продължения.

В редовното време срещата завърши 2:2, но победно попадение на Кингсли Коман в 98-ата минута прати баварците на 1/4-финал в турнира.

Херта откри още в началото с гол на Мителщад, който стреля по земя от границата на наказателното поле за 1:0.

Байерн бързо реагира и в 7-ата минута Серж Гнабри шутира от движение за 1:1. Скоро след почивката отново Гнабри вкара след отлична комбинация за Байерн и удар в далечния ъгъл.

В 67-ата минута обаче Матс Хумелс сгреши левашки и позволи на Дави Салке да направи 2:2.

Така развръзката остана за продълженията, когато Роберт Левандовски от трудно положение отправи прехвърляща топка и Кингсли Коман с глава донесе победата на Байерн.