И Сити е на 1/8-финал за ФА Къп, нямаше проблеми с Кардиф

Стърлинг продължава да е много резултатен през сезона Снимка: Getty Images
Стърлинг продължава да е много резултатен през сезона

Манчестър Сити победи с 2:0 Кардиф Сити като гост и се класира за следващата фаза на ФА Къп.

Без да срещнат особени проблеми, "гражданите" отстраниха съперника от Чемпиъншип с голове на Кевин Де Бройне и Рахийм Стърлинг през първото полувреме.

В 8-ата минута белгиецът откри от пряк свободен удар с изпълнение по земя под стената. В 37-ата минута Бернардо Силва центрира и Стърлинг направи 2:0 с глава.

В самия край на срещата Джо Бенет от домакините беше изгонен за втори жълт картон. Първото му официално предупреждение беше за брутално нарушение срещу Лерой Сане, което заслужаваше и директно изгонване.

С успеха Сити се присъедини към другите фаворити Манчестър Юнайтед и Челси, които също си осигуриха участия в 5-ия кръг за Купата на Англия.