Дрогба не стигна, Арсенал би сборния отбор на МЛС

Джоъл Кембъл празнува с Франсис Куклен гола си, с който Арсенал излезе напред в резултата
Дрогба вкара дежурния си гол срещу Арсенал и изравни точно преди почивката
Късен гол на резервата Акпом донесе успеха за „артилеристите“
Дидие Дрогба вкара на стария си приятел от Челси Петр Чех
Почти възстановеният Санти Касорла приветства новото попълнение Гранит Джака
Следващата контрола за Арсенал е в Маями (1 август) срещу мексиканския Чивас Гуадалахара

Арсенал победи с 2:1 сборен отбор на МЛС в контрола, играна пред 18 000 зрители на стадион „Авая“ в Сан Хосе.

Джоъл Кембъл и Чуба Акпом вкараха головете за „артилеристите“, а старият познайник на Арсен Венгер и Арсенал – Дидие Дрогба – се разписа са за отбора от Северна Америка.

В сборния тим на МЛС играха още звезди като Андреа Пирло, Кака и Давид Вия, а Арсен Венгер използва всички налични футболисти в проверката.

Оливие Жиру, Аарън Рамзи, Лоран Кошчелни и Месут Йозил не са част от турнето в САЩ, тъй като получиха допълнителна почивка след Евро 2016, докато Алексис Санчес, Пер Мертезакер и Габриел Паулища също пропуснаха мача, но поради контузии.

Кембъл даде аванс на „артилеристите“ още в 11-ата минута с точен удар от дузпа, а в самия край на първото полувреме Дрогба изравни с редовния си гол срещу Арсенал.

Чуба Акпом, който влезе в средата на втората на част на мястото на Тио Уолкът, донесе победата на лондончани три минути преди края на мача.

Следващата контрола за Арсенал е в Маями (1 август) срещу мексиканския Чивас Гуадалахара. Тимът на Арсен Венгер ще изиграе още две приятелски срещи до края на подготовката – срещу Викинг (5 август) и срещу Манчестър Сити (7 август).

Арсенал започва сезона във Висшата лига на 14 август (неделя) в дерби срещу Ливърпул на „Емирейтс“.