Посредствени Неймар и ПСЖ с първа загуба в Париж от година и половина

Парижани имаха 20 победи и две равенства на своя стадион, що се отнася до мачовете от френския елит преди поражението от Реймс.

Неймар измъкна ПСЖ с победни голове в предишните два кръга, но в междинния седми френският шампион допусна изненадващо поражение с 0:2 у дома от Реймс. Бразилецът престоя пълни 90 минути на терена, но изигра много слаб в мач, в който се отчете единствено с два удара по посока вратата на гостите.

Въпреки разочарованието ПСЖ остава на първо място в класирането с 15 точки, колкото има и Анже, но е с по-лоша голова разлика.

В 29-ата минута Хасан Камара прати топката във вратата на парижани, пазена от Кейлор Навас, след като с глава засече центриране на Маршъл Мунетци. В добавеното време Булае Диа със задна ножица оформи крайното 2:0 в полза на Реймс.

Това бе първа шампионатна загуба за ПСЖ на "Парк де Пренс" от май 2018 година, когато поражението им нанесе Рен също 2:0. Оттогава парижани имаха 20 победи и две равенства на своя стадион, що се отнася до мачовете от френския елит. Също така, за първи път от 44 мача в първенството отборът не успя да отбележи попадение, което спря рекордната му серия в Лига 1 от срещи с поне един гол.