10 новаци измъчиха Милан, Рома се разигра за първа победа

Пьонтек беше точен от бялата точка, за да донесе успеха на Милан Снимка: Getty Images
Пьонтек беше точен от бялата точка, за да донесе успеха на Милан

С гол от дузпа на Кшищоф Пьонтек Милан победи с 1:0 Верона като гост в третия кръг на Серия А.

Успехът дойде трудно, а новаците в елита дадоха сериозен отпор, макар че играха с човек по-малко още от средата на първото полувреме - когато Мариуш Степински получи директен червен картон за изритване в главата срещу Мусакио.

Гостите спечелиха дузпа в 64-ата минута заради игра с ръка след шут на Чалханоглу. Пьонтек беше точен от бялата точка, което се оказа достатъчно за победата.

Към края втори гол на Пьонтек не беше зачетен заради фаул срещу вратаря, а Милан също остана с 10 души заради червен картон на Давиде Калабрия.

Това е втора поредна победа за Милан в калчото и тя отново е с минимален резултат.

По-рано днес в Серия А Рома се разигра и спечели срещу Сасуоло с 4:2 на "Олимпико".

Това беше първа победа за "джалоросите" през сезона, а освен четирите гола, те удариха и общо четири греди. До 33-ата минута резултатът вече беше 4:0 след голове на Браян Кристанте, Един Джеко, Хенрик Мхитарян и Джъстин Клуйверт. За три от тях асистенциите бяха на Алесандро Флоренци.

След почивката гостите върнаха два гола чрез Доменико Берарди.

Също днес Лацио изненадващо загуби гостуването на СПАЛ с 1:2.

Милан, Рома и Лацио остават в горната половина на класирането със съответно 6, 5 и 4 т. от първите три мача.