Мане донесе първа победа на Ливърпул

Двайсетина минути преди края Мане реагира светкавично при объркването в защитата на Палас и заби единствения гол Снимка: Getty Images

Ливърпул записа първа победа за сезона във Висшата лига - 1:0 над Кристъл Палас на "Анфийлд".

Макар да пропускаше доста, отборът на Юрген Клоп стигна до успеха с гол на Садио Мане 20 минути преди края. През първото полувреме Матип, Мане и Милнър не успяха да се разпишат за домакините и нулевото равенство се запази, въпреки, че Ливърпул владееше топката през 70% от времето.

След почивката Хенеси спаси удар от въздуха на Вайналдум, а на отсрещната врата Бентеке не успя да уцели очертанията от няколко метра.

В 73-ата минута Лука Миливоевич беше пресиран от Соланке и загуби топката пред собственото си наказателно поле, а Мане беше най-съобразителен, достигна първи до нея и я вкара във вратата.

В 82-ата минута резервата Салах изпусна да направи 2:0, а Хенеси трябваше да спасява изстрели на Соланке, Робъртсън и отново на Салах в самия край.

Ливърпул събра 4 т. след два кръга в първенството, а Кристъл Палас записа втора поредна загуба и още няма точки.