Драма с дузпи и червен картон донесе 11-а Суперкупа на Реал Мадрид

След червения картон на Феде Валверде се стигна до меле на терена, а реферът раздаваше картони на поразия Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели Суперкупата на Испания за 11-и път в историята си с победа с 4:1 след дузпи над Атлетико Мадрид на финала в Джеда.

Редовното време и продълженията завършиха при нулево равенство, а в края Реал остана с човек по-малко, но удържа до дузпите, в които беше перфектен - докато Атлетико се провали още при първите си две изпълнения и това костваше трофея.

Съперниците предложиха интересен и оспорван мач, в който имат за какво да съжаляват, че не решиха нещата преди дузпите.

И двамата вратари бяха много стабилни през 120-те минути, като за Атлетико изпускаха Жоао Феликс и Алваро Мората, а за Реал - Лука Йович и Модрич.

В продълженията Реал създаде няколко сериозни положения пред Ян Облак, който трябваше да прави и двойно спасяване. В 115-ата минута обаче Мората се откъсна при контра на Атлетико и Феде Валверде го фаулира грубо като последен в защитата.

Последва меле на терена и задължителен червен картон за халфа. С човек повече "дюшекчиите" създадоха няколко опасности в последните минути, но Тибо Куртоа беше безупречен.

При дузпите Саул удари гредата още при първото изпълнение за Атлетико, а след него се провали и Томас Партей, след като Куртоа отрази удара му.

Решителната дузпа беше изпълнена от Серхио Рамос и той хладнокръвно донесе купата на отбора си.