Ван Дайк изведе Ливърпул на 11 т. пред Сити. 3 от 3 за Жозе в Тотнъм

Ван Дайк вкара два гола с глава за Ливърпул през първото полувреме.

С два гола на Върджил ван Дайк през първото полувреме Ливърпул победи Брайтън с 2:1 у дома и вече води с 11 точка на Манчестър Сити в класирането на Висшата лига.

Атаките на Ливърпул се заредиха от самото начало. Мане и Салах пропуснаха по една добра възможност, а в 16-ата минута Мат Райън спаси много опасен удар по земя на Фирмино от 15-ина метра. В 18-ата логичното се случи. Трент Александър-Арнолд центрира много добре от фаул, а Ван Дайк се извиси и много елегантно прехвърли с глава Райън - 1:0. Последваха нови две чудесни намеси на стража на Брайтън след удари на Фирмино и Мане.

В 24-тата минута комбинацията Александър-Арнолд-Ван Дайк отново доведе до гол. Десният бек центрира от корнер, а централният бранител засече на близката греда - 2:0.

Ливърпул пропусна няколко положения през втората част и си плати с нервен край на двубоя.

В 76-ата минута Алисон направи невероятна глупост, след като излезе извън наказателното поле, за да пресече дълго подаване към Тросар. Бразилецът обаче се забави и бе прехвърлен, след което спря полета на топката с ръка. Логично Алисон получи червен картон, а на вратата застана Адриан, който замени Окслейд-Чембърлейн. Докато испанският страж още бе до гредата и строеше стената, Мартин Аткинсън даде сигнал пряк свободния удар да бъде изпълнен. Дънк просто насочи по земя топката до дясната греда - 2:1. Въпреки протестите на мърсисайдци, голът бе зачетен.

Тотнъм записа трета поредна победа при Жозе Моуриньо, но отново допусна два гола - 3:2 над Борнемут в Лондон. Два гола за "шпорите" отбеляза Деле Али, а третият бе дело на Муса Сисоко.

Уест Хам изненадващо спечели лондонското дерби с Челси. "Чуковете" спечелиха с 1:0 на "Стамфорд Бридж", като това бе първият им успех от септември след серия от осем мача без победа. Единственото попадение в двубоя отбеляза Аарън Кресуел в началото на второто полувреме.