Ювентус изкова успеха на "Олимпико" и поведе с 2 т. на Интер

Ювентус изкова успеха на "Олимпико" и поведе с 2 т. на Интер Снимка: Getty Images

Ювентус спечели трудно с 2:1 срещу Рома на "Олимпико" и се завърна еднолично начело на Серия А.

Два гола още в началото се оказаха достатъчни на шампионите, които обаче изпитваха сериозни затруднения през второто полувреме и за пореден път показаха непримиримост в защита.

Още в 3-ата минута Дибала центрира от фаул и Мерих Демирал изведе Ювентус напред.

В 9-ата минута Дибала отне на Верету пред наказателното поле и беше фаулиран в пеналта от противника. От отсъдената дузпа Кристиано Роналдо покачи на 2:0.

В края на полувремето Роналдо имаше още един шанс, но Пау Лопес се отчете със спасяване.

През втората част "вълците" излязоха да обръщат мача и подложиха съперника на натиск.

В 65-ата минута се стигна до карамбол пред вратата на Юве, след който като по чудо топката не влезе във вратата. ВАР обаче се намеси и забеляза игра с ръка на Алекс Сандро в наказателното поле, заради което последва дузпа за Рома.

Диего Пероти беше точен от бялата точка и върна домакините в мача за 1:2.

До края гол на резервата Игуаин не беше зачетен заради засада, а усилията на Рома да застраши Шчезни не донесоха резултат.

Ювентус дръпна с 2 т. на върха пред втория Интер след половината изиграни мачове от сезона, докато Рома остава на пета позиция, но с равни точки с четвъртия Аталанта.