Моуриньо защити Рамос за удара по Меси: "Просто искаше мачът да живне"

За Рамос подобни удари не са нещо необичайно, но в случая Меси реагира и напрежението се покачи Снимка: Getty Images

Жозе Моуриньо даде интересно мнение за инцидента между Серхио Рамос и Лионел Меси от вчерашното Ел Класико.

През първото полувреме капитанът на Реал Мадрид удари с ръка в лицето Меси, който падна на тревата, но реферът прецени, че не е нужно да взима мерки.

Моуриньо говори като анализатор на beIN Sports и каза, че според него Рамос е действал умишлено, като целта е била да повиши интензитета на дербито.

"Мисля, че действието на Рамос идва от един играч, който знае, че мачът трябва да се промени. И вероятно го прави с намерението да създаде различна температура през второто полувреме, защото по мое мнение мачът беше много мек".

Естествено, подобно разбиране към постъпката на Рамос не прояви бранителят на Барса Жерар Пике.

"Лео имаше кръв по устата, това беше агресия", каза Пике след мача. Самият Рамос отрече да е действал умишлено: "Не исках да го закача, но той го прие зле", каза защитникът относно реакцията на Меси.

В крайна сметка Барселона спечели с 1:0 мача с победен гол на Иван Ракитич и отказа Реал от всякакви мечти за титлата, тъй като вече натрупа преднина от 12 т. пред големия съперник.