Игуаин се отпуши, Челси се позабавлява срещу последния

Игуаин отбеляза първите си два гола за новия си тим Снимка: Getty Images
Игуаин отбеляза първите си два гола за новия си тим

Челси се върна към победите с разгромно 5:0 над последния във Висшата лига Хъдърсфийлд на "Стамфорд Бридж".

След катастрофата 0:4 от Борнемут през седмицата, този път играчите на Маурицио Сари нямаха особени проблеми, а новият нападател Гонсало Игуаин откри головата си сметка за лондончани и се разписа на два пъти.

Аржентинецът вкара за 1:0 в 16-ата минута, а в самия край на полувремето Еден Азар покачи на 2:0 от дузпа. Азар вкара втория си гол след почивката, малко по-късно и Игуаин се разписа повторно с хубав удар отдалеч и лек рикошет в бранител.

Към края Давид Луис с глава направи победата още по-категорична. Така Челси остава на четвъртата позиция и дръпна с 3 т. на Арсенал преди тежкия двубой на "топчиите" утре срещу Манчестър Сити.

По-рано днес Тотнъм се наложи трудно над Нюкасъл с 1:0 и поне за малко излезе на второ място в класирането.

Хюн-Мин Сон донесе победата в 83-ата минута след грешка на вратаря на гостите Мартин Дубравка, който позволи коварния удар на корееца да мине през ръцете му и да влезе във вратата.

С успеха Тотнъм излиза на точка пред Манчестър Сити и на 4 т. зад лидера Ливърпул, който също още не е изиграл мача си от кръга.