Лукаку вкара победен първи гол от засада, нов успех за Юнайтед в контролите (видео)

Ромелу Лукаку вкара дебютния си гол за Юнайтед Снимка: Getty Images
Ромелу Лукаку вкара дебютния си гол за Юнайтед

Ромелу Лукаку откри головата си сметка за Манчестър Юнайтед при втората победа на „червените дяволи” в летните контроли. След успеха с 5:2 над ЛА Галакси, тимът на Жозе Моуриньо постигна обрат до 2:1 над Реал Солт Лейк.

Луис Силва откри резултата за американците в 23-тата минута на стадион „Рио Тинто” в Юта. Само шест по-късно обаче Хенрик Мхитарян изравни.

В 38-ата минута дойде и моментът, който всички фенове на Юнайтед очакваха – първият гол на 85-милионното ново попълнение Ромелу Лукаку. Белгийският нападател завърши подаване на Мхитарян, но при повторенията се видя, че Лукаку е бил в засада в момента на паса.

Въпреки това, голът бе зачетен, а той се оказа и победен за Юнайтед.

Едно от малкото интересни положения през втората част бе изгонването на Антонио Валенсия. Еквадорецът се появи след почивката, а 20 минути по-късно влезе грубо отзад на младия Себастиан Сауседо и резонно получи директен червен картон.

Манчестър Юнайтед приключи контролите си с американските отбори и сега предстои участие в приятелския турнир International Champions Cup (ICC). В него „червените дяволи” ще изиграят последователни дербита срещу Манчестър Сити (21 юли), Реал Мадрид (24-ти) и Барселона (27-и).