Пас с ръка, гол от засада и победа на Ман Юнайтед

Две минути преди края Ибрахимович майсторски оползотвори подаването на Погба и донесе успеха на Юнайтед. Комбинацията между двамата в края на първото полувреме обаче беше скандална Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа във Висшата лига след 2:1 при визитата на Кристъл Палас. Пол Погба и Златан Ибрахимович записаха по гол и асистенция за трудния успех, дошъл в самия край на мача.

Юнайтед откри резултата в добавеното време на първата част с повече от скандален гол - Ибрахимович отклони с ръка към Погба, който беше и в засада. Въпреки това реферът Крейг Поусън призна попадението.

В 66-ата минута домакините изравниха с гол на Джеймс Макартър след майсторски пас с пета на Деймиън Дилейни. Малко след като резултатът стана 1:1, публиката видя нови съдийски гафове. Поусън не даде чиста дузпа за Манчестър Юнайтед при откровено избиване на топката с ръка в наказателното поле от страна на Джо Ледли. После гол на Хуан Мата беше отменен за засада на Рохо.

В 88-ата минута Погба изведе Ибрахимович отляво на вратата на Палас и с техничен удар шведът донесе крайното 2:1 за Юнайтед.

Така "червените дяволи" събраха 27 т. от 16 кръга, но продължават да са на незавидното шесто място в класирането.

Градският съперник Манчестър Сити също достигна до успех тази вечер при домакинството си на Уотфорд. Тимът на Пеп Гуардиола спечели с 2:0 с голове на Пабло Сабалета в 33-ата минута и Давид Силва 4 минути преди края. "Гражданите" са на четвърто място с 33 т., със 7 по-малко от лидера Челси.