Истинският Торес се завърна и унищожи Реал

Торес вкарва втория си гол, с който отказа Реал от надеждите за обрат.

Фернандо Торес ликвидира Реал с два бързи гола в първите минути на двете полувремена на реванша за Купата на Краля. Хлапето прониза Кейлор Навас за 0:1 и 1:2, което отказа съперника - крайното 2:2 бе далеч от нужното на Реал, след като Атлетико спечели първия мач с 2:0.

Преди реванша хиляди посрещнаха с факли и песни автобуса на домакините, надъхвайки ги за голям обрат. На терена Кристиано Роналдо показа "Златната топка", а стадионът вреше и кипеше, чакайки велика вечер и победа.

Да, но не.

Антоан Гризман от гостите направи блестяща солова акция и поднесе топката на Торес още в 46-ата секунда, а Хлапето наниза гол без забавяне в горния ъгъл. Това вече бе истинският Торес - онзи от едно време в родния Атлетико и после в Ливърпул, който вкарваше убийствени попадения.

Реал натисна и изравни с попадение на Серхио Рамос и на почивката отново мислеше за чудо - при 1:1 трябваха 3 безответни гола.

Но в 35-ата секунда на второто полувреме Рамос сбърка, Торес открадна топката, завъртя майсторски Пепе и я плъзна под Навас - 1:2. Кристиано Роналдо изравни, но Реал бе далеч от обрат.

На четвъртфинал Атлетико чака Барселона, елиминирал Елче след 4:0 и в реванша (5:0 в първия мач), като играха основно резервите на гранда. Диего Симеоне, наставник на Атлетико, се гордее вече със 7 поредни мача без поражение от Реал, ако се брои и реми във финала за Шампионската лига - резултатът в редовното време там бе 1:1...

"Това бе вечер на насладата, велико усещане", каза Торес, който никога не бе вкарвал на "Сантяго Бернабеу" и бе побеждавал Реал само с екипа на Ливърпул.