Бока удари Ривър, но това не бе достатъчно. "Милионерите" са на финал! (ВИДЕО)

Бока се нуждаеше от втори безответен гол, за да докара мача до продължения.

Ривър Плейт загуби Суперкласикото като гост на Бока Хуниорс с 0:1, но въпреки това се класира за финала на турнира за Копа Либертадорес. "Ла Бомбонера" изригна в в 82-рата минута след гол на Ян Уртадо, но той не бе достатъчен на Бока след загубата с 0:2 в първия двубой на "Ел Монументал".

Бока имаше много шансове да запише по-изразителен успех, но не успя да се възползва от положенията, които създаде.

В 21-вата минута домакините вкараха чрез Абийя, но голът не бе зачетен заради игра с ръка в наказателното поле при паса към него. В края на полувремето Ривър бе притиснат до стената, но удържа натиска.

В 56-ата минута Алексис от Бока направи страхотен пропуск от вратарското поле, но бе и в засада.

След влизането в игра на Мауро Сарате натискът на домакините се увеличи още повече. Нападателят на три пъти отправи точни удари във вратата, но и в трите случая Франко Армани успяваше да спаси.

Така се стигна до 82-ата минута, когато натискът на домакините даде резултат. При едно центриране от фаул топката бе свалена към Сарате, който се засуети и не успя да отбележи, но там бе Ян Уртадо, който добута топката зад голлинията 1:0.

Домакините продължиха да търсят в всички сили толкова нужния им втори гол. В 88-ата минута Емануел Мас направи голям пропуск с глава отблизо. В добавеното време и Карлос Тевес не успя да се разпише с глава след центриране от фаул.

Така Ривър е на финал и очаква бразилски съперник - Фламенго или Гремио. Първият мач помежду им завърши 1:1.