Безобразен Реал загуби от последния в Ла Лига

Бейл и останалите от Реал играят без мотивация и настроение Снимка: Getty Images
Бейл и останалите от Реал играят без мотивация и настроение

Реал Мадрид се изложи и загуби с 0:1 като гост от опашкаря в Ла Лига Райо Валекано в 35-ия кръг на испанското първенство.

Домакините постигнаха първи успех срещу Реал от над 20 години, но въпреки това са почти сигурен изпадащ на 6 т. от спасението три кръга преди края. Райо беше на последно място преди да вземе трите точки от Реал, а сега вече е предпоследен.

"Белия балет" отдавна не играе за нищо през този сезон, но почти всички футболисти на Зинедин Зидан още веднъж показаха, че не заслужават доверието му и в бъдеще.

В началото мачът беше двуостър и двата тима пропуснаха положения. За Реал близо до гола бяха Марсело, Мариано Диас и Гарет Бейл.

В 20-ата минута Райо получи дузпа след намеса на ВАР за вече отминала ситуация. Адриан Ембарба вкара от бялата точка за 1:0.

През втората част гостите не успяха кой знае колко да променят подхода си. Гарет Бейл затрудни вратаря на Райо, но Куртоа също трябваше да се намесва, а към края се наложи Вайехо да избива от голлинията на Реал.