ЦСКА бие за ЧРД

ЦСКА леко се усмихна с победата насред тъжната атмосфера на "Армията".

ЦСКА отбеляза с победа 65-ия рожден ден на клуба, който е на 5 май. Армейците, каращи една от най-тъжните пролети в последните години, няма да празнуват особено зрелищно. Те загубиха шансове за трофей през сезона, а и е под въпрос дали ще играят в евротурнирите. Вече традиционно, ЦСКА има проблем дори с взимането на лиценз заради стари и нови дългове.

Така неособено празнично премина съботната вечер, в която "червените" трудно пречупиха Ботев (Пд) с 1:0 на "Българска армия". Домакинските фенове бяха по-малко от гостуващите, издигнаха транспаранти срещу собствениците, а и почти цяло второ полувреме седяха безмълвни в сектор "В", изобразили кръст. Над 1500 ултраси на Ботев подкрепиха отбора и бяха далеч по-шумната публика на стадиона.

ЦСКА би с гол на Марсиньо, дошъл след рикошет. Бразилецът вкара красиво и на Левски миналия кръг, но тогава попадението изгуби значение - мачът бе спечелен от съперника с 1:2. Но победата е важна за армейците, които изпревариха Ботев на Мъри Стоилов и са трети с 51 точки.

Лудогорец посрещна Великден като лидер в "А" група, след като победи у дома Черноморец с 3:0. Шампионът не стигна лесно до точките, като първият гол падна чак в 59-ата минута, дело на словенската резерва Роман Бежяк. После вкараха Иван Стоянов и пак Бежяк, но в първия час от мача гостите се представиха стабилно и изглеждаше трудно Лудогорец да пробие силната им защита.

Ден по-рано Левски победи рутинно с 1:0 в Пловдив Локомотив. Кристовао Рамос вкара единствения гол, а като цяло домакините не застрашиха изобщо вратата на Левски. След 50-ата минута гостите играха и с 10 души заради втори жълт картон на холандеца Дъстли Мюлдер.

"Продължаваме по график, сами срещу всички", опияни се собственикът на Левски Тодор Батков, изгледал победата на "Лаута". Феновете на домакините пък не изглеждаха особено нещастни от поражението и изразиха мнението си с плакат: "За нас мачът е един - 8.05.2013", визирайки предстоящото в сряда пловдивско дерби с Ботев.

До края на сезона на Левски предстоят гостувания на Ботев (Вр) и Етър, както и домакинства на Миньор, Лудогорец и Славия. Освен прекия мач, шампионът има гостувания на Етър и Монтана, както и двубои у дома с Ботев (Пд) и Славия.

В другите мачове от кръга най-интересно бе в "Надежда", където Емил Велев и Георги Иванов-Гонзо не се победиха. Локомотив и Черно море имаха нужда от победа, но мачът завърши 0:0 и нито един от двата тима не се оттласна далеч над опасната зона.

В Гоце Делчев новакът Пирин направи нова крачка към оцеляване с 0:0 срещу Берое, излязъл с доста резерви в състава си. Очевидно тимът от Стара Загора се пази вече с мисъл за финала за купата на България срещу Левски на 15 май.

Славия разби Миньор с 4:2 в мач, игран на "Българска армия" заради наказанието без домакинство на перничани.

Ботев (Вр) се измъчи с уж изпадналия вече Етър и го победи с 2 дузпи - 2:1. Вторият наказателен удар дойде чак в 83-ата минута и го реализира капитанът Илия Илиев.