Снаряд на Коща спаси Байерн

Коща донесе ценни три точки. Снимка: getty
Коща донесе ценни три точки.

С цената на много усилия Байерн Мюнхен успя да победи с минималното 1:0 Дармщат 98 като гост в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата и по този начин си върна върха и запази интригата жива за идната сряда, в която „баварците“ приемат на „Алианц Арена“ Ред Бул Лайпциг, а двата тима ще определят, кой ще е зимният шампион.

Ценните три точки за тима на Карло Анчелоти донесе Дъглас Коща в 71-ата минута, когато от над 30 метра изстреля неспасяем снаряд, който не остави шанс на противниковия страж.

През първото полувреме футболистите на Дармщад не позволиха на Роберт Левандовски и Томас Мюлер да направят нещо интересно.

Байерн изпитваше затруднения в отсъствието на Филип Лам, който отпадна на загрявката, а Ариен Робен въобще не бе в групата.

Втората част по нищо не се различаваше от първата. Опитите на Байерн за гол бяха твърде ялови, но в 71-ата минута дойде моментът на Коща, който оформи крайния резултат с шедьовъра си.